4. ročník kozmetickej a kaderníckej regionálnej súťaže

Účesová tvorba „ Stužková “

Na stužkovú slávnosť by mal človek spomínať celý život. Nie je to len obyčajná zábava, na ktorej sa chcete vyblázniť a zabudnúť na školské povinnosti. Stužková aj s maturitnými skúškami symbolizuje akýsi začiatok dospelosti, dvere do nového života, spája v sebe nový začiatok, ale aj definitívny koniec.

Slávnostne oblečenie a účes  to všetko patrí k príprave.  Stušková bola aj téma  pre kaderníčky 4. ročníka regionálnej súťaže v Žiline na Spojenej škole dňa 11.10.2018.  

Dekoratívna kozmetika „ Porcelánová bábika “

Porcelánové bábiky nemusia byť len obyčajné hračky, môžu sa stať i umeleckým dielom alebo zberateľským tovarom. Určite v nás, zvlášť v ženách každého veku, vyvolávajú krásne spomienky na detstvo. Pohľad na tieto milé hračky vyvoláva pocit nostalgie. Porcelánová bábika zjemní a zútulní každý interiér.

Našu školu na súťaži reprezentovali tri žiačky Kristína Dančeková,  Kudličková Lenka, Patrícia Kovácsová ako súťažiace, a tri modelky Beáta Balážová,  Banášová Martina, Otília Horváthová.

Stretli sa tu talentované žiačky so Žilinského kraja, ktoré predviedli svoje umenie v jednotlivých kategóriách. Svojou tvorbou a schopnosťou premenili modely na porcelánové bábiky a pripravili dievčatá na stužkovú.

Aj keď sme nezískali ocenenie, každý súťažiaci odniesol si veľa skúseností, umeleckých zážitkov, ktoré ich budú sprevádzať ďalšími súťažami.

Žiačky na súťaž pripravili MOV kaderník a kozmetik.

KO1

 KO2