Guláš Tatry Cup.

 

Tatranský klub kuchárov a cukrárov usporiadal v spolupráci s Hotelom Koliba Gréta *** v Liptovskej Sielnici súťaž Guláš Tatry Cup a Big Green Egg Grill Cup 2018. Súťaž sa konala dňa 19. 9. 2018.

Bol krásny slnečný deň, jeden z posledných letných. V príjemnom prostredí Hotela Koliba Gréta *** sme strávili so žiakmi 2.F triedy Erikom Bradiakom a Jakubom Camberom z odboru kuchár nezabudnuteľné chvíle. V súťaži pripravili hovädzí chalupársky guláš podľa vlastnej receptúry, ktorú zostavili na základe vlastnej fantázie.

Kategória vo varení gulášu bola zmiešaná – profesionáli, juniori – žiaci škôl, seniori, ako aj amatéri. V silnej zostave súťažiacich, registrovaných bolo 14 družstiev, žiaci obsadili 2. miesto, čo je v tejto kategórii veľký úspech. Nabrali nové skúsenosti, odniesli si množstvo informácií z rozhovorov s profesionálnymi kuchármi – hodnotiacimi komisármi, ktoré im pomôžu pri ich nasledovnej odbornej gastronomickej práci. Len takéto skúsenosti ich budú posúvať ďalej a motivovať v štúdiu. Akciu odborne zabezpečila Bc. Danuša Mažgutová.

Bc. Danuša Mažgutová

G1

G2